BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

72. VEREM EĞİTİMİ VE PROPAGANDA HAFTASI

Verem (tüberküloz) hastalığı, "Mycobacteriumtuberculosis" basili tarafından oluşturulan ve solunum yoluyla bulaşan bir hastalıktır. Verem ile ilgili olarak toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa karşı bütün kesimlerin dikkatinin çekilmesi amacıyla her yıl ocak ayının ilk haftası Verem Savaş Eğitim ve Propaganda Haftası” olarak kutlanmaktadır.
72. VEREM EĞİTİMİ VE PROPAGANDA HAFTASI

 

Verem (tüberküloz) hastalığı, "Mycobacteriumtuberculosis" basili tarafından oluşturulan ve solunum yoluyla bulaşan bir hastalıktır. Verem ile ilgili olarak toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa karşı bütün kesimlerin dikkatinin çekilmesi amacıyla her yıl ocak ayının ilk haftası Verem Savaş Eğitim ve Propaganda Haftası” olarak kutlanmaktadır.Bu yıl 06-12 Ocak 2019 tarihleri arasında 72. sini kutladığımız hafta etkinlikleri, 07.01 2019 tarihi saat 10.00’da Heykel Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ve saygı duruşu ile başladı. Etkinlik çerçevesinde Zeki Müren Güzel sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencileri Ördekli Kültür Merkezinde Veremle Savaş resim sergisi sergisi düzenledi.

08.01.2019 tarihinde Ördekli Kültür Merkezi’nde Resim sergisi ziyaretinin ardından,  Prof. Dr. Mehmet KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa HACIMUSTAFAOĞLU, Doç. Dr. Aslı GÖREK DİLEKTAŞLI’nın katılımı ile 72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası basın açıklaması ve verem konulu panel yapıldı. Panel İl Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Bekir ALDEMİR, İşyeri sağlık ve güvenlik birimi il koordinatörü Sezai KURUŞCU, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN, Başkan Yardımcılarımız Dr. YunuzARSLAN, ve Fikret MUTİ VE İşyeri hekimi Dr. Süleyman ARI´ NIN katılımı ile gerçekleşti.

Beşevler Mah., Adalar Sk., Nilüfer Şehitler Ortaokulu 5. Katı 16110 Nilüfer/BURSA - (224) 4412751

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.