BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

AFAD Gönüllük Projesi

Afet ve acil durumlara ilişkin olarak afet risklerinin azaltılması ve kayıplarının önlenmesi, tüm kurumsal yapıların ve toplumun iş birliğini gerektirdiğinden, ülkemizde afetlere hazırlık kültürünün yerleşmesi için AFAD Başkanlığı tarafından AFAD Gönülülük Sistemi başlatılmıştır.
AFAD Gönüllük Projesi

Proje kapsamında afet öncesi, esnası ve sonrası faaliyetlerde gönüllü olmak isteyen vatandaşlara, görev alanlarında eğitimler verilmekte ve gönüllülük sistemi içerisindeki performansları takip edilmektedir. Herkese açık uzaktan eğitimler ve sonrasında yüz yüze Gönüllülük Projesi, gönüllülerin eğitimler ile devam edecek olan katılımını ve bilgilendirilmesini kapsayan bir sistem olarak kurgulanmıştır. AFAD Gönüllüleri afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda (sağlık, beslenme, psikososyal destek, barınma, arama kurtarma, vb.) yetiştirilerek, afetin her evresinde etkin şekilde çalışması sağlanacak ve böylece toplum afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirilecektir.

AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkes gönüllü olabilmektedir. AFAD Gönüllülük Sistemine başvurular e-devlet üzerinden alınmakta olup, başvuru yapan kişiler SMS ve e-posta yoluyla https://gonullu.afad.gov.tr linkinde yer alan portala yönlendirileceklerdir. Gönüllü adayları gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, faaliyet ve görevleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.

Projenin toplum tarafından sahiplenilmesi ve tüm kesimlerine örnek olması açısından Müdürlüğümüzde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve İlimiz Okul/Kurumlarında görev yapan tüm çalışanlarca gönüllülük sisteminin bilinmesi amacıyla, kurum personeline ve kurumsal paydaşlara ekte yer alan AFAD Gönüllük Sistemine ilişkin broşürler ile https://gonullu.afad.gov.tr linkinin iletilmesi; AFAD Gönüllülüğünün Müdürlüğümüze bağlı ilimiz tüm okul/kurumlarında görev yapan tüm personellere, yakınlarımıza ve çevremizdekilere duyurulması, teşvik edilmesi, broşürlerin ve linkin kurum web sayfaları ile sosyal medya hesaplarında paylaşılması ve AFAD gönüllüsü olmak isteyen kurum personelinin ülkemizdeki afetlere hazırlıklı olması amacıyla AFAD Gönüllülük Sistemine kayıt yaptırmaları rica olunur.

 

 

1.Broşür için tıklayınız

2.Broşür için tıklayınız

Beşevler Mah., Adalar Sk., Nilüfer Şehitler Ortaokulu 5. Katı 16110 Nilüfer/BURSA - (224) 4412751

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.