BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Çevre Okuryazarı Yetiştirme Projesi Başladı

Geleceğime Sahip Çıkıyorum, Çevre Okuryazarı Oluyorum. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, güncel çevre sorunları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek, sürdürülebilir üretim ve tüketim konularında onları bilinçlendirmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakmak amacıyla yapılan Çevre Okuryazarı Yetiştirme Projesi Çalıştayı'na akademisyenler, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.   
Çevre Okuryazarı Yetiştirme Projesi Başladı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yunus Bulut, projenin 50 gönüllü ortaokulda beşinci sınıf öğrencileriyle birlikte başladığını, çevre konularında öğrencilere farkındalık kazandırmayı amaçladıklarını belirterek projeyi gelecek yıl tüm okullarda yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yaptığı açılış konuşmasında "Bütün derdimiz, heyecanımız ve ümidimiz daha güzel bir Bursa için"  diyerek Büyükşehir Belediyesi'nin çevre dostu bir belediye olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yunus Bulut katılımcı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Beşevler Mah., Adalar Sk., Nilüfer Şehitler Ortaokulu 5. Katı 16110 Nilüfer/BURSA - (224) 4412751

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.