BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İSG ÇALIŞTAYI

İl İSGB Sanayi işbirliği ile her 3 ayda bir gerçekleştirilen İSG konulu çalıştayın bu ayki konusu  “4-15 yaş aralığındaki çocuklarda güvenlik bilincini geliştirmek” ti.
İSG ÇALIŞTAYI

İl İSGB Sanayi işbirliği ile her 3 ayda bir gerçekleştirilen İSG konulu çalıştayın bu ayki konusu

“4-15 yaş aralığındaki çocuklarda güvenlik bilincini geliştirmek” ti.

Yapılan çalıştayda, İşletmelerde gerek mavi gerekse beyaz yaka olarak çalışan tüm yetişkinlerin yaşadıkları iş kazalarının büyük çoğunluğunun kök nedenlerinin tehlikeli davranışa bağlı olduğu gerçeğinden yola çıkılmış, çalışanlarda istendik davranışların oluşturulabilmesinin küçük yaşta verilen davranış odaklı uygulamalı eğitimlerle mümkün olacağı kanaatine varılmıştır.

Bu doğrultuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü İSG Birimi tarafından organize edilen çalıştayda “4-15 yaş aralığındaki çocuklarda güvenlik bilincini geliştirmek” konulu beyin fırtınası yöntemi ile katılımcıların konu hakkındaki görüşleri alınmıştır. Çalıştay ROLLMECH A.Ş ev sahipliğinde BOSCH AŞ. moderatörlüğünde TOFAŞ, OYAK RENAULT, BOSCH, BORUSAN,ÜSTÜNBERK,COŞKUNÖZ , ROLLMECH, FİCOSA,BOSCH REXROTH,NESTLE,JOHNSON CONTROLS vs. gibi Bursamızın önde gelen çok sayıda kuruluşunun  İSGB yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Çalıştay sonunda; Öne çıkan fikirler oy çokluğuyla tespit edilerek aksiyon planları hazırlanmak üzere  işletmeler arasında paylaşılmıştır. Söz konusu  fikirler oluşturulacak aksiyon planları sonrasında  4-15 yaş aralığındaki tüm çocuklarımıza ulaştırılmak üzere gönüllü  işletmeler  ve  Bursa İl Milli eğitim Müdürlüğü İl İSG Birimi taarfından  projelendirilmesine karar verilmiştir.

Beşevler Mah., Adalar Sk., Nilüfer Şehitler Ortaokulu 5. Katı 16110 Nilüfer/BURSA - (224) 4412751

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.