BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Okulda Diyabet Programı "Diyabet Elçisi Ödül Töreni"

Bakanlığımızın 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği ile başlattığı "Okullarda Diyabet Programı" kapsamında ilk kez yapılan "Diyabet Elçileri Ödülleri" yarışmasında ilimizden Nilüfer Çamlıca Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Figen Genç, Diyabet Elçisi Ödülü'ne layık görüldü. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Yunus Bulut , Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Şube Müdürü Hasan Terzi , İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi okulun uyguladığı Diyabet Programı hakkında bilgi almak ve tebriklerini sunmak üzere Çamlıca Anadolu Lisesini ziyaret etti.  
Okulda Diyabet Programı

30-05-202430-05-202430-05-202430-05-202430-05-2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus BULUT ziyaretinde;

"Diyabet, toplumumuzda giderek artan bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmakta ve bu konuda farkındalık yaratmak, sağlıklı nesiller yetiştirmek için büyük önem taşımaktadır. Bakanlığımızın 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği ile başlattığı "Diyabet Elçileri Ödülleri" yarışmasına ilimizden Nilüfer İlçemiz Çamlıca Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Figen Genç layık görüldü. 

Öğretmenimizin diyabet konusunda gösterdiği duyarlılık ve gerçekleştirdiği çalışmalarla öğrencilerimize diyabetin ne olduğunu, nasıl önlenebileceğini ve diyabetle nasıl yaşanacağını öğreterek bu konuda önemli bir farkındalık yaratmıştır. Öğretmenimizin bu ödülü alması, diğer öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza da ilham kaynağı olacağına inanıyorum. Diyabetle mücadelede farkındalık yaratmak ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek için hep birlikte çalışacağız. Bu tür programlar ve ödüllerin, bu mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini düşünüyorum.

 Çamlıca Anadolu  Lisesinin kıymetli müdürüne ve projeye destek veren başta Figen GENÇ öğretmenimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimize Diyabet konusundaki özverili çalışmalarınız ve bu alanda yarattığınız farkındalık için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Öğrencilerimize ve topluma kattığınız değer, hiç şüphesiz ki gelecekte de yankı bulacaktır. Diyabet elçileri ödülünü Türkiye çapında alan 15 öğretmenden biri olarak ve bu ödülü Bursa'ya getirdiğiniz için sizi bir kez daha yürekten tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum." ifadelerinde bulundu.

Beşevler Mah., Adalar Sk., Nilüfer Şehitler Ortaokulu 5. Katı 16110 Nilüfer/BURSA - (224) 4412751

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.